Koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri kapsamında, 81 ilde, 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencilerinden başlamak üzere florid vernik uygulamasının başlatılması planlandı.

Koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri kapsamında, 81 ilde, 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencilerinden başlamak üzere florid vernik uygulamasının başlatılması planlandı. Uygulama öncesinde, projeye katılacak sağlık personeline bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Ağız ve Diş Sağlığı Bilimsel Danışma Komisyonu’nun tavsiyesi doğrultusunda, okul sağlığı çalışmaları kapsamında 81 ilde bulunan 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencilerinden başlamak üzere florid vernik uygulamasının başlatılmasını planladı. Koruyucu florür vernik uygulamasının diş hekimi gözetiminde konu hakkında eğitilmiş sağlık personeli tarafından yapılması kararlaştırıldı.

Çanakkale genelinde projede görev alacak olan sağlık personeline de eğitimler düzenleniyor. Eğitimlerinin ilki, Merkez Toplum Sağlığı merkezi personeline yönelik olarak Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük ve Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Şube müdürü Dr. Ayşe Nur Işık‘ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

İlçe Toplum Sağlığı merkez personeline yönelik eğitimlerin devam edeceği, sağlık personelinin eğitimlerine ilave olarak Öğretmenlere, ebeveynlere ve öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı eğitimlerinin yapılacağı belirtildi.

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır