Uzman Diş Doktoru Kemal Kutlutürk, “Ağız ve diş sağlığı sorunları ciddi döviz kaybına neden olmaktadır” dedi.

Uzman Diş Doktoru Kemal Kutlutürk, “Ağız ve diş sağlığı sorunları ciddi döviz kaybına neden olmaktadır” dedi.


Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. MASİAD tarafından başlatılan proje ile her ay, önceden belirlenen üyeye ait işyeri çalışanlarına yönelik "Ağız ve Diş Sağlığı “ konusunda bilgilendirme toplantısı Güngör Tarım A.Ş.’de gerçekleştirildi.


Uzman Diş Doktoru Kemal Kutlutürk, ağız ve diş sağlığı konusunda bilgiler verdi. ”Türkiye’de Ağız ve Diş sağlığı sorunları ciddi döviz kaybına neden olmaktadır” diyen Kemal Kutlutürk, daha sonra özetle şunları söyledi:


“Ülkemizde diş çürükleri ve dişeti hastalıkları 14-15 yaş grubundan sonra hızla artmaktadır. sağlık Bakanlığı Ağız ve Diş Sağlığı Çalışma Grupları, 1992 ve 1993 yıllarında diş çürüğünü azaltmak amacıyla hedef ve stratejiler belirlemiştir.

Diş çürüğünün tüm dünyada ciddi bir sağlık sorunu olması sebebiyle gelişmiş ülkeler ağız ve diş sağlığını koruma ve geliştirmeyi önemli sağlık hedefleri içine almışlardır. Bu hedeflere ulaşmak için MASİAD üyelerinin, işyerlerinde çalışanlarına yönelik diş sağlığı ile ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme yapmayı hedeflemiştir.”


Kutlutürk, "Ağız diş sağlığı konusunda bilgilendirilmesi, bilgilerin tazelenmesi, doğru tutum ve alışkanlıklar konusunda hatırlatma yaparak, tüm bu davranışları başta kendileri ile aile bireylerine aktarmaları, çevrelerindekilerle paylaşılmasını sağlayarak farkındalık oluşturacaktır” dedi.


Kutlutürk, MASİAD üyelerine ücretsiz diş muayenelerini yapacağını sözlerine ekledi.


Toplantıya, MASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Funda Yalçınsoy, Banu Algül Şeftalicioğlu, Güngör Tarım A.Ş.kurucu ortaklarından Hasan Güngör, Güngör Tarım A.Ş. personeli katıldı.

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır