Teknik detaylar proje kapsamında çıkacak...

Devlet hastanelerinde tedavide müzikli terapi için Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçti. Müzikle tedavi projesini Sağlık Bakanlığı’na teklif ettiklerini açıklayan Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Ömer Bozoğlu, ortak çalışma sonucu hastalara müzikli terapi ile tedavi uygulamasını yeni yılda başlatabileceklerini kaydetti. 


Star'dan Ahmet Fatih Turan'ın haberine göre, Bozoğlu, Türk tıp tarihinde var olan hastalara müzikli terapi uygulaması üzerinde çalışmalara başladıklarını, artık devlet hastanelerinde müzikli terapi uygulamasına geçeceklerini duyurdu. Mekan ve fiziki şartlar araştırılacak. 

Proje kapsamında bakanlık bünyesinde bir birim kurduklarını ifade eden Bozoğlu “Şu anda sanat koro şefi çalışıyor. Tüm teknik verileri topladık. Yeni yılda projemizi düzene oturtup mekanı ve fiziki şartları iyi olan sağlık kuruluşlarımıza bu teklifi götüreceğiz” dedi. Bozoğlu, tedavinin tamamen doktor kontrolünde ve fiziki şartların da ona göre olması gerektiğine dikkat çekerek, “Bunun teknik detayları proje kapsamında çıkacaktır” diye konuştu.

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır