Vajinismus tedavisi istanbul şehri başta olmak üzere daha çok büyük şehirler de rastlanılan ve çözüm yolu bulunan bir hastalıktır.

Vajinismus tedavisinden sonraki dönem hamilelik ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular da tek yapmanız gereken işi uzmanına sormanızdır.

Vajinismus tedavisinde doğru merkez araştırması ile başarıya ulaşan bireylerin hayatında pozitif olaylar yaşanmaktadır. Vajinismus tedavisi istanbul şehri başta olmak üzere daha çok büyük şehirler de rastlanılan ve çözüm yolu bulunan bir hastalıktır. Vajinismus tedavi sonrası dönemde bir kesinlik olmamasına rağmen ortalama olarak 2 ay hamile kalmamaları ve evliliklerinde yaşamak istedikleri cinsel ilişkilerini yaşamaları önerilmektedir. Toplum tarafından lanse edilen birtakım kuralların aksine hamilelik zamanında cinsel ilişkiye girmenin aslında bir tehlikesi yoktur. Bireyler sadece hamileliğin son dönemlerine girildiği zamanlar da cinsel ilişkiye girmemeye dikkat etmelidirler. Sadece kontrolü gerçekleştiren ve risk gördüğü durumlarda cinsel ilişkiyi jinekolog doktor yasaklayabilir.

Vajinismus tedavisi işleminden sonra karşımıza çıkan sorulardan en sık olanı hamilelikten korunma yöntemleridir. Çiftler eğer hemen çocuk düşünmüyorlarsa modern korunma yöntemlerini tercih edebilirler. Evlilik süreci uzun olan ve aile tarafından çocuk baskısı gören çiftlere de çözüm yollarını öneriyoruz. Bu durumda çiftler 1-2 arası dışarı boşalma, kontrol hapları ve koruyucu ile cinsel ilişkiye girebilir.

Vajinismus tedavisi sonrası dönemde hamilelik durumu doğal olarak seyreder. Bu tedaviyi başarılı bir şekilde geçiren bayanlar da hamilelik döneminde diğer bayanlardan hiçbir farkı olmayacaktır. Aralarındaki tek fark ise; vajinismus tedavisi gören bayanların daha hassas olmalarıdır. Bu yüzden mutlaka uzman bir jinekolog tercih etmeleri gerekmektedir.

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır