Tamgün düzenlemesiyle, mesai saatlerinin ardından profesörlere tedavi olmak isteyen yurttaşların ödeyeceği miktarın 55 lira ile sınırlı kalmayacağı belirtildi. Ödenmeyeceği söylenen bıçak parasını artık devlet tahsil edecek.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "üniversite hocaları mesai bitiminde makul bir bedelle vatandaşlara hizmet verecek, vatandaşımız 55 lira ödeyecek" açıklamaları ile netleşen "tamgün" düzenlemesinde, mesai saatlerinin ardından profesörlere tedavi olmak isteyen yurttaşların ödeyeceği miktarın 55 TL ile sınırlı kalmayacağı, SGK tarafından hastanelere ödenen 600 TL ile 16 bin TL arasında değişen ameliyat masraflarının yurttaşın cebinden çıkacağı belirtildi.

Dalga geçer gibi'
Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Bayazıt İlhan, "Bıçak parası ödenmeyecek diye yola çıkıldı. Ama artık bıçak parasını devlet tahsil edecek. Katkı payları artacak, devletin cebine vatandaşın cebinden kaynak sağlanacak" dedi. Düzenlemenin sadece üniversite hastanelerinin cebine katkı getireceğini belirten İlhan, "Başbakan dalga geçer gibi doktorların mesai sonrasında 22 TL ek gelir kazanacağı için üniversiteye geri dönmesini bekliyor. Yani muayenesini, ameliyatını kendi cebinden ödeyecek vatandaşı memnun etmeyeceği gibi sağlık çalışanlarını da memnun etmeyecek. Katkı payları artacak diye konuştu.

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır