Sağlık Bakanlığı, 'Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi'nin akreditasyonu için bir dizi çalışma başlattı.

Sağlık Bakanlığı, 'Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi'nin akreditasyonu için bir dizi çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar kapsamında öncelikle, Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) ve Değerlendirici Eğitim Programının Akreditasyonunun gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Yapılan çalışmaların akabinde kurumsal yapının da akreditasyonu ile "Türkiye Sağlıkta Akreditasyon Sistemi"nin kuruluşu tamamlanmış olacak.

Bu amaçla uzun süredir çalışmalar yürüten Sağlık Bakanlığı, sağlık sektöründe akreditasyon faaliyeti yapan kurumları akredite eden, alanında tek yetkili ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan ISQua (The International Society for Quality in Health Care) ile sözleşme imzalayarak resmi olarak akreditasyon sürecini başlattı.

Uluslararası Akreditasyon Programı çerçevesinde 2013-2014 yılları içinde, 'Sağlıkta Kalite Standartlarının Akreditasyonu' ve 'Değerlendirici Eğitim Programının Akreditasyonu' ISQua tarafından gerçekleştirilecek.

Üyelik başvurusunun kabul edilmesiyle birlikte ISQua ile Sağlık Bakanlığı arasında stratejik işbirliği çalışmalarına da başlandı.

ISQua ile ilgili detaylı bilgiye www.isqua.org linkinden ulaşılabiliyor.

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır