8 çocuk, 21 torun, 30 torun çocuğu sahibi 100 yaşındaki Ahmet Şen, green light lazer yöntemiyle ameliyat olarak sağlığına kavuştu.

100 yaşındaki 8 çocuk, 21 torun, 30 torun çocuğu sahibi Ahmet Şen prostat büyümesi yüzünden sondaya mahkum oldu.

‘Masada kalma’ riski yüzünden hastane kapılarından döndürülen Ahmet Şen, sonunda İzmir Kent Hastanesi’nde green light lazer yöntemiyle ameliyat oldu, sağlığına kavuştu.

Şen, sondadan kurtulmanın sevincini yaşarken, Doç. Dr. Ömer Öge, “Hastamız anestezi ve kanama riski olmadan ameliyat oldu.” diye konuştu. Aslen Manisa Kulalı olan, 1970’li yıllardan itibaren Karşıyaka ilçesi Şemikler semtinde oturan Ahmet Şen, sigara ve içki içmeyerek kendine iyi baktığını, sağlıklı yaşadığını ifade etti. Yıllarca bakkallık yapan Şen, 100 yıllık ömründe iki kez ameliyat masasına yattığını söyledi. Apandisit ve göz ameliyatları dışında büyük sağlık sorunu yaşamayan, yaşa bağlı kalp yetmezliği gelişip dizleri ağrıyan Ahmet Şen, dünyaya gelen torunları ve torunlarının çocuklarıyla hayata daha çok bağlandı. Babasının, nüfus kadığına göre 19 Ağustos 1913 doğumlu olduğunu belirten Ramazan Şen, "O yıllarda nüfus kağıdının çocuk birkaç yaşına gelmeden çıkartılmadığını biliyoruz. Belki 100’ün de üzerinde olabilir. İçki, sigara kullanmadığı için sağlıklı yaşadı. Babama 5 yıl önce prostat büyümesi teşhisi koyuldu. Ameliyat kararı alındı. Ancak kalp yetmezliği olduğu için kimse babamı ameliyata yanaşmadı. Sorun gittikçe büyüdü ve sonunda sonda takıldı. Yaklaşık 3 aydır sondayla yaşıyor. 5 yıldır boşa zaman geçirmişiz." dedi. İzmir Kent Hastanesi Üroloji Kliniği’nden Doç. Dr. Ömer Öge ise şunları kaydetti: "Hastamızın lokal anesteziyle green ligth lazer yöntemiyle ameliyatını gerçekleştirdik. Anestezi uygulamadık, hastayı riske etmedik. Ertesi günü hasta sondadan kurtuldu, herhangi bir problem yaşamadık ve taburcu ettik."

 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..

YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır